Film Nepoužitelní

Pamatujete si na pomalu nejlepší film loňského roku? Dle mého skromného názoru to byla životopisná komedie Nedotknutelní :-). Herec Omar Sy v ní exceloval na plné čáře. Proč nezapojit největší hvězdu současné francouzské kinematografie do dalšího podobně laděného projektu? Ve filmu Nepoužitelní se opět setkáme s naprosto nesourodým duem, ze kterého se postupně vyklube opravdové přátelství.

Film Nepoužitelní

Dva policisté jsou nasazeni na vyšetřování velmi ožehavé vraždy manželky šéfa Národní unie zaměstnavatelů. François Monge (Laurent Lafitte) je kapitánem pařížské kriminálky. Jeho policejní práce začíná a končí za kancelářským stolem. Jakmile vyrazí do terénu, stává se absolutně nepoužitelným. Potrpí si na módu, vybrané způsoby, atd. Na druhé straně se nachází kolega Ousmane Diakité (Omar Sy). Od mala vyrůstal v ghéttu a s tvrdou realitou francouzských předměstích nemá sebemenší problémy. Na první i druhý pohled nevypadá jako policista. Kamkoliv François a Ousmane přijdou, nezůstanou bez povšimnutí.

U Nepoužitelní se hodně nasmějete. Do kolen mě dostávaly Omarovy vyšetřovací pokusy a triky. Až nápadně se podobaly metodám Belmonda a E. Murphyho.

Žánr: Komedie
Délka: 96 min
Premiéra: 7.3.2013
Další názvy: Nepoužiteľní, De l’autre côté du périph
Hrají: Omar Sy, Laurent Lafitte

Nepoužitelní online

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.