Justin: Jak se stát rytířem

Justin: Jak se stát rytířem je název nenápadně vypadající animované pohádky ze Španělska. Jak ukazují prvá hodnocení na filmových webech, tak to půjde i bez nálepky Walt Disney :-). Justin se těší velkému zájmu, což mě těší. Příběh i grafické zpracovaní pohádky má šmrnc.

Justin: Jak se stát rytířem

Ústřední postavou příběhu je mladý kluk jménem Justin. Žije v království, kde vládne tvrdá ruka zákona. Nejrůznější a nejhloupější nařízení zde existují snad na vše. Došlo to až tak daleko, že spory, které se dříve řešili mečem a chlapským uvažováním, jsou nyní pod nadvládou úředníků z hradu. Samo o sobě by to nebylo nic špatného, kdyby nebyl středověk. Rytíři nejsou potřeba a proto byli byrokratickým kombajnem vyhnání z hradu. Justin je syn hlavního kancléře a vůbec nesdílí nadšení svého otce. Jednou by se rád stal rytířem, ale předurčena mu je zářivá kariéra právníka.

Naštěstí vezme rozum do vlastních rukou a uteče. Chce zažít pořádné dobrodružství a stát se opravdovým rytířem v zářivé zbroji. Stejně jako jeho slavný děd. Na cestě potkává sympatickou dívku Taliu, jednoho potrefeného kouzelníka, zkušeného šermíře a 2 mnichy. Výcvik v místním chrámu může začít. Mezitím se do království vrací dříve vyhnaný rytíř Sir Heraclio. Chce se pomstít a získat královskou korunu. Podaří se začínajícímu rytíři s velkým srdcem a partou kamarádů porazit Heraclia?

Žánr: Animovaný film
Délka: 90 min
Do kin uvádí: Bontonfilm
Premiéra online: 12.9.2013
Další názvy: Justin, malý veľký rytier a Justin and the Knights of Valour
Režie: Manuel Sicilia

Justin: Jak se stát rytířem – trailer v češtině (1:53)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.