Králova řeč online

Právě včera jsem měl tu možnost shlédnout úžasný film Králova řeč. Dnešní filmová recenze tedy bude plná dojmů z tohoto oscarového filmu. Kdo by to čekal ještě před pár měsíci, že film bez jediného výstřelu a nahoty se stane tím nejlepším za rok 2010 – 2011. Nechápejte mě špatně, ale i já patřím mezi filmové diváky, kteří vyhledávají akci, napětí a humor v trošku jiné podobě. Králova řeč všechno výše zmíněné také přináší, ale ve velmi inteligentní podobě.

The King’s Speech je příběh o muži, který trpí vadou řeči. Jeho koktání vlastně tvoří hlavní náplň filmu. Proč? Protože se jedná o čerstvě korunovaného krále Jiřího. V době, kdy se schyluje ke 2. světové válce je velmi důležité, aby hlava království vystupovala ve veřejných prohlášeních sebejistě. Koktající panovník totiž nevzbuzuje příliš velkého respektu. S vadou řeči pomáhá sympatický terapeut Lionel. Jeho neortodoxní metody nakonec pomohou, aby Bertie pronesl jedno z nejdůležitějších prohlášení v rádiu.

Trailer z Youtube – scéna plná nadávek

Svého Oscara si odnesl i herec Colin Firth a to zaslouženě. Jeho ztvárnění koktajícího panovníka bylo naprosto úžasné. Občas mě jeho věrohodné koktání přivádělo k šílenství. Měl jsem sto chutí dokončovat slova místo něho.

Králova řeč přináší ve 118 minutách naprosto dechberoucí zážitek. V kinech bude online od 10.3.2011, ke stažení na hellspy již teď.

2 komentáře na „Králova řeč online“

  1. 20.3.2011 jsem shlédla film Králova řeč – úžasný zážitek

  2. Nádherný, krásný, úžasný film. Vynikající kamera, špičkový výkon hlavního představitele…..doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.