Králova řeč online

04.03.2011

Právě včera jsem měl tu možnost shlédnout úžasný film Králova řeč. Dnešní filmová recenze tedy bude plná dojmů z tohoto oscarového filmu. Kdo by to čekal ještě před pár měsíci, že film bez jediného výstřelu a nahoty se stane tím nejlepším za rok 2010 – 2011. Nechápejte mě špatně, ale i já patřím mezi filmové diváky, kteří vyhledávají akci, napětí a humor v trošku jiné podobě. Králova řeč všechno výše zmíněné také přináší, ale ve velmi inteligentní podobě.

The King’s Speech je příběh o muži, který trpí vadou řeči. Jeho koktání vlastně tvoří hlavní náplň filmu. Proč? Protože se jedná o čerstvě korunovaného krále Jiřího. V době, kdy se schyluje ke 2. světové válce je velmi důležité, aby hlava království vystupovala ve veřejných prohlášeních sebejistě. Koktající panovník totiž nevzbuzuje příliš velkého respektu. S vadou řeči pomáhá sympatický terapeut Lionel. Jeho neortodoxní metody nakonec pomohou, aby Bertie pronesl jedno z nejdůležitějších prohlášení v rádiu.

Trailer z Youtube – scéna plná nadávek

Svého Oscara si odnesl i herec Colin Firth a to zaslouženě. Jeho ztvárnění koktajícího panovníka bylo naprosto úžasné. Občas mě jeho věrohodné koktání přivádělo k šílenství. Měl jsem sto chutí dokončovat slova místo něho.

Králova řeč přináší ve 118 minutách naprosto dechberoucí zážitek. V kinech bude online od 10.3.2011, ke stažení na hellspy již teď.

Vybrané novinky posíláme na email zdarma. Stačí se přihlásit do filmového klubu. Registrace zde. Jako bonus získáte heslo pro přístup do speciální online sekce a rovněž můžete každý měsíc vyhrát soutěž o kredity na stahování filmů v hodnotě 32 000 MB.

Diskuze

  1. kozmová

    20.3.2011 jsem shlédla film Králova řeč – úžasný zážitek

  2. whitelineage

    Nádherný, krásný, úžasný film. Vynikající kamera, špičkový výkon hlavního představitele…..doporučuji.

Tvůj názor