Nejlepší taneční filmy

Milujete tanec a rádi sledujete filmy s taneční tématikou? Vytvořili jsme pro Vás seznam nejlepších tanečních filmů, které rozhodně stojí za shlédnutí. Nachází se v něm staré dobré klasiky, ale i novinky posledních let. Na konci článku najdete odkaz ke stažení zdarma.

Let’s Dance: Revolution (2012) – V tomhle filmu se můžete těšit na pořádnou dávku moderních tanečních kreacích. Skupina MOB se nebojí ničeho a svým vystoupením ráda šokuje okolí. Tančí na ulici plných aut, v muzeu, atd. Vždy se snaží upozornit na nějaký problém.

Hříšný tanec – Kdo by mohl zapomenout na romantický příběh odehrávající se v roce 1963. Frances prožívá svůj první milostný příběh se zkušeným tanečníkem a po jeho boku se učí tančit, aby na závěr pobytu předvedla monstrózní taneční výkon. Na tenhle film balil Jacob ve filmu Bláznivá, zatracená láska dívky.

Let’s Dance 2 – Andie je rebelka s taneční průpravou z ulice. Protože ji je tanec vším a vyniká v něm, dostane se na významnou taneční školu v Marylandu. V tvrdém tanečním klání porazí každého a změní svůj dosavadní život o 160°.

Let’s Dance – To samé jako na 2. pozici, akorát v pánském podání. Kluk z ulice (Tyler Gage) má na tanec nadání. Díky spolupráci s krásnou Norou dosáhne na své sny.

Divoký Stomp – Tématicky se drží tanečního stylu breakdance. Hlavní postava přichází v pouliční rvačce o bratra. Svůj smutek se rozhodne investovat jako energii v disciplíně stepping (kombinace hip-hop a step) a stát se nejlepším tanečníkem v boji o titul národního šampióna. Ve filmu hraje násilník Chris Brown.

Let’s Dance 3D – Prozatím poslední díl ze série se do českých kin přivalil v 3D podobě a přináší požehnaný nášup electro stylu. Recenzi najdete tady (http://filmy.serialstv.com/lets-dance-3d-ke-stazeni-zdarma).

Nakládačka – Hudební film s plejádou hvězd americké hip hop scény. Příběh je dost plytký. Elgin a David touží po otevření vlastního nahrávacího studia, konkurence je vyzve na souboj, který mládenci vyhrají.

Honey – Jessica Alba jako mladá sexy tanečnice. Co více si přát? Honey se touží stát choreografkou a to poctivou cestou, takže odmítá nejednu sexuální nabídku.

Bring it on 1,2,3 – Víte co frčí na amerických školách? Fotbal a roztleskávačky. Bravo, girls je pohled do světa krásných cheerleaders.

Sláva – Oskary ověnčený film vyniká v našem plytkém seznamu. Konfrontace iluzí a reality v hlavách mladých umělců. Co je opravdovým smyslem života?

Tančím, abych žil – Učitel tance Pierre Dulane (Antonio Banderas) je bývalý vynikající tanečník. Na „stará“ kolena se rozhodne vyučovat tanec ve škole v New Yorku. Jeho neortodoxní metody vedou k vytvoření nového stylu. Studenti ho zpočátku nenávidí, ale nakonec obdivují. Příběh filmu je inspirován skutečným příběhem.

StreetDance 2 – Ash chce vyhrávat taneční soutěže na plné čáře. K tomu však potřebuje výborný tým. Odjíždí tedy do Evropy, aby poskládal tzv. dream team tanečníků. Při hledání posledního člena narazí na krásnou Ashe, do které se ihned zamiluje.

Tak to bychom měli přehled tanečních filmů. Máte zdání, že nám nějaký v seznamu chybí. Dejte nám tip v diskuzi pod článkem.

9 komentářů na „Nejlepší taneční filmy“

 1. To říkám pořád, že každý správný seznam by měl mít 10 pozic.

 2. Pro doplnění bych doporučila

  Tanec s Vášní – jde o film z prostředí baletní konzervatoře (výborné) je i pokračování 2 (to jsem ještě neviděla)

  Samozřejmě všechny muzikály ze střední

 3. FlashDance
  Honey
  Nežádej svůj poslední tanec
  V rytmu stepu
  Vášeň v tanci
  Poslední tanec
  Billy Eliot – zde není samozřejmě hlavní stránkou tanec

 4. Tak jdu hnedka jeden shlídnout!

 5. Ahojky, hele lidi, sháním název jednoho filmu.
  Je to film o stepařích a je fakt dost hustý. Měli takovou grupu, která stepovala s trochu upravenými botami, které byly nějak napojené na nějaký zvukový systém. Hlavními postavami byli dva bráchové kterým se líbila stejná holka,avšak jeden z nich zemře při nějakém pouličním vyřizování si účtů a druhý dotáhne jejich sen vystupovat před veřejností do konce.
  Víte?? Pokud ano, prosím napište mi mail na trufalka na seznamu. Díky moc.

 6. Ahojky, filmy s taneční tématikou přímo miluji, a tak tu mám pár dalších tipů: Breakdance girl, Street dance, Love and dance – Touha tančit, Nakládačka, Sláva a také Breakout.
  Neviděla jsem všechny, ale naprosto jsem si zamilovala Street dance a Touha tančit.
  Snad se budou líbit.
  Papa

 7. ahoj lidi moc potrebuji poradit hledam film o holce ktera kolem rozbila okno,jde k soudu a tam i daji na vyber mezi taneční souteží nebo co a nejakeho pastáku..oni ji ale stejne daji do taneční souteže a tech blbosti…pls moc to potrebuji poradte nekdo ..

 8. ahoj s.m. myslim ze mluvís o honey 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.